אוקיי אוקיי..ביקשתם קיבלתם! לקט קוצצי זקן מומלצים!

אוקיי אוקיי..ביקשתם קיבלתם! לקט קוצצי זקן מומלצים!
0
#1

פורסם ב: https://zuzu.deals/אוקיי-אוקיי-ביקשתם-קיבלתם-לקט-קוצצי-זק/

המון פעמים ביקשו ממני השבוע המלצות לקוצץ זקן טוב…אז לבקשתכם - הנה הבחירות והטיפים שלי!

בעבר סקרתי לכם את ה PHILIPS BT7202 - משולבת שואב (!).

ללא ספק מכונה מצויינת אבל…לא החזיקה מעמד! מסתבר שבה וגם בגרסאות ללא שואב - (BT5000/5200), הראש מאוד מאוד עדין ומורכב על 2 מסילות פלסטיק דקיקות. נפילה הכי קטנה של הראש כשמנקים אותה מידי פעם - אפילו 30 סנטימטר לכיור…והפלסטיק הזה נשבר והמכונה מושבתת.

עוד קניתי את ה REMINGTON MB4045 המעולה לאבא. היא מגיעה עם קיט מפנק של מסרקים, שמן, ראשים…מכונה מצויינת שנמכרת בארץ ביותר מ100 ש"ח יותר מהמחיר באמזון. אבל…כמעט ולא נשלחת יותר לארץ.

עוד ניסיתי מכונות תספורת שונות, ראיתי המון סקירות והסקתי לא מעט מסקנות בדרך, אז על קצה המזלג, הנה כמה טיפים לבחירת קוצץ זקן טוב:

  • שכחו מהמספרים...זו 0.4 מילמטר, זו רק 0.5 מ"מ וההיא בכלל 1 מ"מ... בפועל? כל מכונה בגובה אחר. בחלקן 1 מ"מ ישאיר אתכם כמו נער בר מצווה ובחלקן 0.5 מ"מ בקושי יוריד זיפון. איך זה? כי אין פה באמת סטנדרט וזה מאוד תלוי במבנה המכונה, מבנה המסרק ואופן ההחזקה על הפנים. ברמינגטון, במכונת התספורת ובפיליפס למשל - אותם המספרים/מידות מילמטרים - קצצו באורכים שונים לחלוטין.
  • Five o'clock shadow דהיינו מראה ה'התגלחתי בבוקר' הנחשק. לא בכל קוצץ אפשר להגיע אליו וזה תלוי יותר בזיפים שלכם מאשר בכמה נמוך הקוצץ מגיע. כמעט כל מכונת תספורת יורדת ל0.1/0.2 ללא מסרק. אם יש לכם זיפים צפופים וכהים - זה יספיק להשגת הלוק. אם יש לכם זקן בהיר יותר או פחות מלא - אתם צריכים קוצץ.
  • (YMMV(Your mileage may vary כאמור לא מעט תלוי בזקן שלכם. יש שגדל להם כל יום שיח עבות על הפנים ויש שעדיין מטפחים את השפמנון מל"ג בעומר.
  • זקן ארוך (ומעוצב) אם יש לכם זקן ארוך יותר - אתם צריכים קוצץ עם ראשים ארוכים יותר שלא זמינים לרוב הקוצצים.
  • סוללה העדיפו קוצצים העובדים על סוללת ליתיום/סוללות מאשר ניקל-קדיום. האחרון ידרוש כ8 שעות טעינה ל40 דקות פעולה...בעוד ליתיום - אפשר לטעון מהר (כמה דקות לרוב יספיקו לקיצוץ זריז) ושעה -שעתיים - יספיקו לטעינה מלאה. יש המון קוצצים זולים בשוק עם סוללות ניקל עתיקות. הם זולים יותר - בגלל הסוללה.
  • קרחת קוצץ זקן, הוא לזקן...אפשר לקצוץ שיער וקצת קרחת אבל עם אתם 'סקפטים' - עדיף לכם פתרונות ייעודיים יותר כמו מכונות גילוח לראש, סכין, ONEBLADE וכד'. Philips Norelco OneBlade QP2520/70 עם חבילת 3 ×¡×›×™× ×™× ספייר – רק ב258 ש"ח עד הבית!
  • ONEBLADE הפיליפס ONEBLADE הייחודי הוא פתרון מצויין למי שיש עור מגורה מסכיני גילוח, אך מעדיף סכין על מכונת גילוח. אפשר גם לקצוץ איתו זקן די טוב. הקטצ'? הסכינים מתבלים. די גאוני מצד פיליפס...הביצועים בפועל זהים לכל מכונת גילוח/קוצץ, אבל בעוד במכונה סביר שלא תצטרכו להחליף סכינים לעולם, בONEBLADE תצטרכו לקנות כמה סכינים בשנה (תלוי בשימוש כמובן) והם לא זולים.
  • KEEP IT SIMPLE ראשים מסתובבים, מדרגות, שואבים...זה נחמד - אבל לאור בעיית הראש העדין כאמור - אם רוצים קוצץ שיחזיק שנים בלי לנהוג בו בכפפות של משי - נבחר בכאלו פשוטים, טובים וחזקים. בלי חלקים מורכבים ועדינים.

ועכשיו להמלצות!

Philips Norelco MG7750/49 Multigroom 7000

במקום הראשון, הקוצץ שעונה על כל הדרישות כולן ועוד, עם 23 ראשים (!!!), קוצץ לנחירים, ראש צר לדיטייל ועיצובים וגם ראש גילוח (סטייל בראון) כדי לקצץ את כל השערות הסוררות האלו על הצוואר והלחיים (ואיזה כיף זה שאפשר לחסוך מכונת גילוח וטעינה של מכשיר נוסף!).

מאות ביקורות חיוביות, רב מכר מוביל בקטגוריה באמזון, תומך 220V, סוללת ליתיום חזקה מאוד - עד 5 שעות פעולה (מה שאומר שבתכלס תדרשו להטעין אותו פעם בנצח וחצי…), אחריות אמזון מצויינת, משלוח מהיר… מה עוד אפשר לבקש? אה כן, גם המחיר מצויין! כרגע $63.79 עד הבית.

לקנייה!

 

Wahl Ion Plus

במקום השני קבלו Wahl Ion Plus. בגדול? אותו הדבר כמו הפיליפס, רק ללא ראש הגילוח. היתרון שלו על הפיליפס? הראשים שלו מעט מתאימים יותר לקיצוץ שיער, למי שרוצה לעשות הדרגה יפה בצדדים ומאחור למשל.

גם לו מאות ביקורות חיוביות, תומך 220V ומהנמכרים ביותר באמזון!

כרגע 64.35$.

לקנייה!

Philips Norelco Multi Groomer MG3750/50

מקום שלישי ואחרון - אך חביב במיוחד הודות למחיר מנצח וסוללת ליתיום שנדיר למצוא במחיר הזה, הMG3750 של פיליפס. דומה מאוד למקום הראשון, עם קוצץ לנחירים וקוצץ צר, ו’רק’ 13 מסרקים. אלפי ביקורות חיוביות!

רק $24.35 = כ91 שקל עד הבית.

לקנייה!

#2

תגובה מאת: זיו
מאמר שנראה איכותי אבל לא נכון בכלל.
אין דבר כזה שכל המכונות יתנו 0.1-0.2 , יותר בכיוון של 1-2 .
להגיע לגילוח כמעט 0 רק מעט מכונות יודעות וזה לא מה שהומלץ פה.
תודה על ההשקעה אבל התוכן רחוק מהמציאות

#3

תגובה שנראית מלומדת אבל לא נכונה בכלל.
אמרתי שהמספרים פחות רלוונטים, שזה משתנה בין מכונה למכונה ואף איך שמחזיקים את המכונה.
אפשר להתגלח לא רע גם עם מכונת תספורת, זה רק קשה ואיטי יותר…
ומה הקשר לגילוח כמעט 0? זה לא המטרה של קוצץ זקן. ב0.1 - 0.2 כבר לא תראה זיפים כמעט בכלל אז כבר אפשר להתגלח עם מכונת גילוח רגילה ערב קודם והשגת את אותה התוצאה.
קוצץ זקן נועד לקיצוץ זקן, לא גילוח (ואגב אם פספסת המומלצות כאן כוללות גם ראש גילוח…).

#4

תגובה מאת: ליפושוק
כתבה חסרה בתוכן, מבחר ודיוק בפרטים!
אחד הדגמים הנעדרים ממנה הינו של בראון 3085, קוצץ זקן, המאגד את כל התכונות הקימים בדגמים המוצעים בכתבה ויותר. הדגמים מעל בעלי מס’ תכונות חלקיות וביצועים פושרים.

#5

תגובה מאת: רן
תודה רבה על המאמר, סקרתי במשך שבוע קוצץ זקן והגעתי אחרי לבטים להחלטה לרכוש את המולטיגרום.
אני ממש שמח לקרוא את המאמר ולראות דגם כאן דירגת אותו המקום הראשון.
אחלה מכונה, אחריות וביקורות.
תודה

#6

לא מוזר שהמכונה במקום השלישי (3350) זו אחת הרבה יותר זולה (פחות מחצי מחיר) לעומת המכונה שבמקום הראשון? (7750)
וגם לא הבנתי, יש לזאת שבמקום השלישי סוללת ליתיום שבאמת נדיר במחיר הזה אבל גם חיי הסוללה שלה כל כך טובים כמו ה7750? כי הם מאותה סדרה… אז אם ההבדל הוא רק שיש 13 מסרקים לעומת 23, זה בוודאי לא מצדיק את תוספת המחיר. ואפילו אם יש גם הבדל קטן בסוללה, צריך הבדל משמעותי! ישנו כזה? ודווקא מאתר כמוכם ציפיתי שתמליצו לא על היקר יותר שגם שווה את המחיר אלא על זה ששווה ביותר את הכסף!

#7

מה בדיוק מוזר בזה שמכונה מסדרה בכירה יותר של אותו היצרן עולה יותר מהבסיסית ביותר בסדרה? יש יותר מסרקים שזה מצויין גם לתספורת, זקן ארוך, וכו’ וגם ראש גילוח שלמעשה חוסך לך צורך במכונת גילוח בנוסף, גם כהוצאה נוספת וגם עוד משהו לתיק/מגירה ועוד משהו להטעין, במקום פשוט לקחת רק את הקוצץ והראשים הרלוונטים. יש גם סוללה טובה יותר, טעינה מהירה יותר, גוף איכותי וחזק יותר, חיווי סוללה ועוד.
אם לדעתך זה ‘לא שווה’ את הפער אז תקנה את הבסיסית שצרפתי כאן. מה הבעיה בדיוק?
כולן מומלצות…על זה הכתבה. כל אחת בהתאם לתקציב והשיקולים שציינתי ואף אחד לא מכריח אותך לקנות את ה-הכי יקר.
ממגיבים באתר כמו שלנו אני מצפה שלא יחפשו לעקוץ, להאשים בבצע כסף ולטרחן סתם אלא יעריכו ויבחרו את מה שהכי נכון עבורם בתקציב הנכון עבורם, בפרט כשההבדלים, השיקולים, המחירים והלינקים לכל דגם כבר נפרסו עבורם על מגש של כסף, אבל כנראה שהגזמתי בציפיות.

#8

תגובה מכוערת שחסרה דיוק, טאטקט ורלוונטיות. אם יש לך הצעה/הערה/תיקון - לבריאות. תגיב לעניין ובכבוד.
הדגמים מעל עם ביקורות מעולות ומהנמכרים ביותר בקטגוריה כבר שנים. הבראון אופציה לגיטימית, מי קבע שלא? למה לא להציע אותו פשוט?
רק אל תשכח לציין אגב שהוא עם ציון נמוך להפליא בשביל מותג כזה באמזון -
https://zuz.mx/2MZg
25% מהביקורות נתנו לו 1-2 כוכבים ואומרים שהוא זול, מרגיש זול ולא חותך טוב. אפילו הביקורות החיוביות עליו מציינות בהסתייגות יתרה שהוא בסדר רק ביחס למחיר.
הלוואי ותמצא כזה שעובד יותר טוב ואשמח להמליץ עליו.