איך חסכתי 560 ש"ח עם כרטיס אשראי חדש ואיך גם אתם יכולים!

איך חסכתי 560 ש"ח עם כרטיס אשראי חדש ואיך גם אתם יכולים!
0

#1

פורסם ב: https://www.glouds.com/איך-חסכתי-480-שח-עם-כרטיס-אשראי-חדש-ואיך-גם/

בכל פעם שאני נכנס לסופר או חנות גדולה אני נתקל בהם. נציגי המועדונים והאשראי. כמעט כולם מנפנפים אותם בבוז או משתדלים לא ליצור קשר עין. רבים שעוד עוצרים להתעניין, ממהרים לסרב ולנטוש במהרה את הדוכן כשהם מבינים שהצטרפות למועדון מחייבת כרטיס אשראי חדש. אי אפשר שלא להסכים שכל טרנד המועדוני – אשראי בכל חנות ומותג…


#2

תגובה מאת מיקי
אין לי דבר וחצי דבר עם שופרסל.
רק אציין שאם כבר כתבת על הכרטיס שלהם, אז תדע שהם מציעים כרטיס שני לקרוב מדרגה ראשונה (בן\בת זוג, הורה) ללא דמי כרטיס בכלל (גם לא אחרי שנה) וכולל גם הוא את ה180 ש"ח מתנה. ממליץ לך לברר (ולעדכן כמובן) ומוזר שלא הציעו לכם את זה גם ככה.


#3

תגובה מאת ע.א.
כרטיס מאסטרקארד קורפורייט שהוצאתי פעם לפני המון שנים. ללא דמי כרטיס שנתיים, והשוס הגדול - אפס עמלות המרה במטבעות זרים. 0%
ובנוסף חיוב דחוי בחודש על מט"ח. שזה מצויין לנסיעות עבודה כי לוקח זמן עד שמקבלים החזר אש"ל והוצאות כמו דלק, מלון, וכו.


#4

תגובה מאת אלעד
רק לציין שההטבה של ה-200 ש"ח לקנייה חוזרת, לא קשורה לכרטיס אשראי שלהם.
מספיק שתהיה במועדון הלקוחות שלהם.
מניסיון אישי.


#5

תגובה מאת עדי
מה עם כרטיס total pay back?
פספסת בכתבה כרטיס שחוסך בענק…


#6

תגובה מאת משה
מי שרוצה כרטיס בלי עמלות בכלל, יש בלאומי כארד כרטיס Free שהוא די חבוי. זה כרטיס שלא נותן הטבות ואין בו עמלות בכלל


#7

רק שימו לב כשאתם מצטרפים (לכל כרטיס אשראי) שלא מצרפים אתכם אוטומטית ל"חיוב קבוע"
יש לא מעט ניסיונות לצרף למסלול הזה שאומר לדוגמא: אתה מחליט שירד לך 2500 ש"ח בחודש
בחודש ינואר רכשת ב3000 ש"ח , יורד לך 2500 ש"ח, 500 שח נשארים בחיוב וצוברים ריביות!!
ואם לא שמת לב לזה זה יכול להצטבר לסכום גדול מאוד שצובר ריביות.

אז אם מדובר בכרטיס שכולל את המסלול תבקשו שירד לכם סכום שאתם יודעים שוודאות שאתם ממש לא מגיעים אליו , נגיד 20K
, ואז כך אין סיכוי שכסף יישאר אצלהם ככסף שלקחתם כאילו בהלוואה.


#8

תגובה מאת יניב
הכרטיס הכי שווה שמצאתי - כ.א.ל FIX
נותן קבוע 5% החזר על תשלום לחברת חשמל (כן כן), סלקום/הוט, סופר/ניו פארם, וחברות דלק.
ההחזר הוא עד 80₪ בחודש ומגיע גרופון/תלוש אחת לרבעון למימוש בכל מיני חנויות.
אלו חברות שבדר"כ גם ככה משלמים להם.
הכרטיס עולה בין 10-15₪ (תלוי בגובה השימוש). לא ניסיתי להתמקח ולבטל לגמרי דמי שימוש.
יש לי אותו כבר כמה שנים קיבלתי החזר של כמה אלפי שקלים עד עכשיו, על הוצאות שגם ככה אני משלם


#9

תגובה מאת shimon zaken
קרב ענקים בין לאומי קארד לו זה כאל על מועדון הלקוחות של שופרסל )חצי מליון לקוחות( הביא את חבילת ההטבות הזו.
ועבודה אגרסיבית מאוד בניוד הלקוחות מחברה לחברה… כף רגלי לא תדרוך בשום דבר שקשור לחברת ויזה כאל… אני נשאר בלאומי קארד עם חיוב חודשי ממוצע של 15,000 שח בחודש.


#10

תגובה מאת קונילמל
זאת בדיוק הטעות של האנשים שרצים להוציא כרטיסים על ימין ושמאל ומרגישים מיליונרים מן הסתם כי כשמגהצים לא מרגישים את הכסף שבזבזנו ולא עושים חשבון מחלקים לתשלומים ורצים לקנות מבצעים אפילו שלא צרכים את המוצרים (במזון כמויות גדולות הולכות לפח) ואז מגיע מועד החיוב ונכנסים למינוסים ואז להלוואות בתוך הלוואות עד שבסוף הכל מתפוצץ בפרצוף ונחשפים למציאות המרה אבל אז כבר מאוחר
עדיף לחיות ממה שיש ולשלם במזומן ולא לחיות מעל ומעבר ולחלום שנסתדר ואולי אריאלה ממפעל הפיס תתקשר אלינו


#11

תגובה מאת אסתר
יישר כוח לשופרסל !
באמת…מוצרי חשמל…ו-200 זיכוי לקנייה הבאה…פשוט חכם…גם לי שלחו מס פעמים…תחילה לא התייחסתי…מבירור מעמיק…כן…קבלתי את 180 . בהחלט שווה לחג.
תבורכו על העשייה המבורכת.


#12

איי איי קונילמל…
נו בחייך, כל עוד אדם עבר את כיתה ג' בהצלחה, שולט בבדידים ויותר להחזיר עודף עד 10 שקלים לפחות, אז כנראה שהוא מבין קצת את הקונספט המעורפל 'כסף'.
האם מזומן 'מתבזבז' פחות כי הוא נייר מוחשי בארנק? בחייך, אלו תפיסות של קואצ'רים בשקל תשעים. כמו שאתה יודע שלקנות עכשיו אייפון ב4000 ש"ח זה יקר ולא כלכלי, כמו שאתה יודע שלקנות בית במיליון וחצי זה ממש לא זול, כך אתה ושאר בני התמותה מסוגלים להבין מספרים וכרטיס אשראי, גם אם זה 'פחות מורגש'.
לפי התפיסה שלך הרי, עדיף שבכלל נסחוב על הגב שקים של 10 אגורות, כדי שממש 'נרגיש' כל פעם שאנחנו משלמים משהו וככה נחסוך לא?
שכחת לציין שמזומן הולך מהר יותר בדר"כ, שעולה כסף להוציא מזומן, שזו התעסקות שדורשת זמן וסרבול - גם בבנק/כספומט וגם בכל קניה, שאי אפשר לקנות אונליין ולחסוך המון, שיש עמלות משיכה והפקדה, שכסף סתם יושב לך בארנק במקום לעבוד בחשבון, שלפני כל קניה גדולה צריך להוציא כסף (ועוד עמלות וזמן מבובז), שיש סיכון ממש לא קטן שיגנבו לך/יאבד לך, שיצאו לך כמה שערות לבנות מלסחוב אלפי שקלים בארנק כל היום כל פעם שאתה רוצה לקנות משהו גדול. מה לגבי ביטוח האשראי שמגן עליך מרמאויות שונות? מה לגבי הוראות קבע שהרבה יותר נוח ובטוח לעשות באשראי? בקיצור פשוט מיותר, איך שלא תסתכל על זה.
מספיק פעם אחת שיאבד לך/תטעה בחשבון/יעבדו עליך בנוסף לאובדן הטבות שונות כפי שהדגמתי כאן ובנוסף לזמן ולעמלות שהתעסקות עם מזומן דורשת, והפסדת הרבה יותר ממה ש'חסכת'.
יש היום אלף ואחת אתרים ואפליקציות לניהול תקציב. אתה יודע, 2018 וזה. קצת יותר קל לנהל תקציב כשיודעים בדיוק כמה יש כרגע וכמה ירד בעתיד, מאשר להתחיל לספור שטרות ומטבעות.
לחיות ממה שיש אפשר גם עם אשראי. תנסה, זה כדאי.


#13

תגובה מאת בעד ממש
גם אני בראש של לנצל ולזרוק. ממליץ על אותו תהליך עם פפר בנק. 250 שח מתנת הצטרפות ועוד 150 שח אם הוזמנת ע"י חבר. 400 שח הכי קלים שעשיתי בחיי


#14

תגובה מאת דפנה ברמן
מאוד ממליצה כל כרטיסי אשראי של החנויות. לייף סטייל שייך לסופר פארם וההנחות מאוד מאוד משמעותיות, יש הטבות במקדונלס,ועוד. יש/שופרסל החזר מיידי של 180 והנחות משמעותיות. ובמשביר יינות ביתן זה הכרטיס 365.


#15

תגובה מאת מי
אלעד
יש מושג שנקרא "כאב התשלום", טבע את המונח פרופ' דן אריאלי וכדאי לך להכיר אותו.
גם בלי המושג, מחקרים רבים וברורים מצביעים על כך שהניתוק שיוצר האשראי בכך שאתה לא מרגיש שעבר משהו ממך גורם לאנשים להוציא יותר, חברות הטכנולוגיה מנסים להתקדם לשלב הבא שבו תצטרך להתאמץ אפילו פחות (תשלום דרך NFC ואפילו סל מוצרים בRFID וכו)
הבסיס שעליו אתה מדבר הוא שאנשים יודעים להתנהל כלכלית וכל דבר עובד בהגיון, כבר כמה שנים שהכלכלנים מבינים שהתהגות צרכנית היא בהחלט לא הגיונית כמו שאתה הייתה רוצה לחשוב


#16

מי,
זה לא קשור להגיון. זה קשור רק לאחריות אישית. אם אתה מספיק אחראי לחצות את הכביש, לנהוג במכונית ולהפעיל בבית מכשירי חשמל אז אתה אמור להיות מספיק אחראי עם הכסף שלך.
כפי שאמר אלעד, אנחנו ב2018. מי שישלם במזומן כל דבר גם ככה יצטרך לרוץ ולהוציא כסף כל פעם שיחסר לו והוא לא ירוויח מזה שום דבר כי בסוף החודש ההוצאות שלו במזומן יהיו כמו ההוצאות שלו באשראי רק עם חוסר נוחות גדול, תוספת עמלות, התעסקות מיותרת וחוסר אפשרות להינות מקופונים/מבצעים כפי שמפורט בתחילת הפוסט.
ההפך, זה שאתה קונה באשראי רק נותן לך יותר אפשרות לשלוט בהוצאות כי אתה יכול באמצע החודש להיכנס לאתר חברת האשראי ולראות כמה צרכת. במזומן אין לך שמץ של מושג.
שימוש באשראי גם נותן לך דוח מסודר בסוף בחודש על כמה הוצאת ועל מה. במזומן לך תרשום כל הוצאה בפנקס או באקסל כדי להבין איפה אתה חי.
עוד יתרון זה תשלומים. אתה צריך לקנות טלוויזיה חדשה אז אתה לא חייב ללכת לבנק ולמשוך 5000 ש"ח ולהיכנס למינוס ולשלם עליו ריבית על משיכת יתר. פשוט תחלק לתשלומים בהתאם לאפשרויות שלך.
רק אדיוט יאמץ את השיטה של לקנות הכל במזומן. דווקא ככה אין לך כל שליטה על ההוצאות ואתה לא יודע באיזה עולם אתה חי.


#17

תגובה מאת NightC
אפשר לקבל הזמנה לפפר?


#18

תגובה מאת יוסי
אני מוצא את מועדון FLYCARD מאוד שימושי.
אני צובר נקודות ומשתמש בהם בשוברים לדלק (בתחנת דור אלון)
כל 100 נקודות שווה 150 ש"ח לתדלוק.
לקחתי כבר 6 שוברים … כלומר 900 שקל.
ממליץ לכולם לנצל את הנוקודות שלהם ולא להשתמש בכרטיסי טיסה בונוס וכו…


#19
תגובה מאת אורי
השאלה איך אני יכול לרכז את כל הפעולות בכרטיסים אשראי למקום אחד ? זאת הסיבה היחידה שאני לא עושה כרטיסים כאילו